Tekstiliana piedāvā papildu atvērto durvju dienas un saglabā īpašās atlaides
“Tekstiliana” būs gatava jau gada nogalē un klientiem piedāvā īpašu akciju
Sporta pils kvartāla teritoriju attīstīs Estera Development
TOP 10 mājokļu attīstītāji pēc pārdošanas ieņēmumiem
Vai Torņakalns kļūs par jauno Rīgas Centru?
Vērienīgi plāni un darbs pie sen gaidītajiem projektiem – “Estera Development“ vīzija 2023. gadam
  • Mediji

Vērienīgi plāni un darbs pie sen gaidītajiem projektiem – “Estera Development“ vīzija 2023. gadam

Nekustamā īpašuma kompānijas Estera Development vārds līdz šim visbiežāk izskanējis vērienīgā projekta “Liepziedi“ kontekstā, kas, pateicoties veiksmīgam igauņu un latviešu kopdarbam un pieejamām cenām, vairāk nekā 350 ģimenēm ļāvis uzlabot dzīves kvalitāti un pārcelties uz dzīvi energoefektīvā un mūsdienīgā mājoklī. “Estera“ Latvijas nekustamā īpašuma tirgū ir uz palikšanu – par to liecina iespaidīgie nākotnes plāni. Nākamgad tiks uzsākti “Rīgas Sporta pils“ kvartāla attīstīšanas darbi vairāk nekā 100 miljonu EUR vērtībā, kā arī jau sākti būvniecības darbi jaunam dzīvokļu kompleksam bijušās tekstilrūpnīcas “Tekstiliana“ teritorijā Torņakalnā. Tāpat iecienītajā Valdlauču apkaimē šogad plānots uzsākt vērienīgu projektu “Mākoņkalns“ ar kopskaitā 35 daudzdzīvokļu ēkām.

Jautāts par to, kāpēc igauņu attīstītājiem ir īpašās simpātijas pret Torņakalnu un ko viņi saredzējuši citās Rīgas apkaimēs, kāpēc būvē tieši Rīgā nevis, piemēram, Viļņā, Ülo Adamson, “Estera Development“ līdzīpašnieks pauž, ka Latvijas tirgum vēl ir milzīgs potenciāls un šobrīd ir īstais laiks būvēt īpašumus tam brīdim, kad Latvijas īpašumu cenas pielīdzināsies Igaunijas un Lietuvas tirgum un pieprasījums strauji pieaugs.

“Kamēr Igaunijā un Lietuvā 2022. gadā esam piedzīvojuši tādu kā īpašumu pirkšanas bumu, tikmēr cilvēki Latvijā 2007. gada krīzes iespaidā joprojām ir uzmanīgi pret kredītsaistībām, tirgus ir lēnāks un tas atspoguļojas arī nekustamā īpašuma cenās un būvniecības aktivitātē. Esam pārliecināti, ka Latvija virzās Igaunijas virzienā, kur Tallinā labi ekonomiskās klases jaunie dzīvokļi maksā vairāk nekā 3 500 eiro par kvadrātmetru un biznesa klases (vidējā tirgus) dzīvokļu cenas pārsniedz 5 000 EUR par kvadrātmetru. Mēs ticam, ka cenas Rīgā sasniegs šādu līmeni tuvāko 5 – 6 gadu laikā, pat ja 2023. gadā būs ekonomikas palēnināšanās. Saprotot, ka cenas dažādu faktoru ietekmē tikai augs nevis samazināsies, tie, kuri pērk īpašumus par šī brīža cenām, būs lieli ieguvēji nākotnē. Piemēram, tāds dzīvoklis, kurš mūsu Torņakalna projektā “Tekstiliana“ tagad izmaksā sākot no 2 500 EUR kvadrātmetrā, Igaunijas tirgū šobrīd būtu nopērkams par 5 000 EUR kvadrātmetrā. Diemžēl, cenas pircējiem nevar kristies, kamēr būvniekiem tās paliek tikai augstākas.“

“Estera“ plāni atspoguļojas arī investīciju apjomos. No

2016. līdz 2021. gadam Rīgā un tās tuvumā veiksmīgi uzbūvēti un pārdoti 430 dzīvokļi par kopējo pārdošanas vērtību vairāk nekā 30 miljoni eiro, savukārt kopējās investīcijas darbības paplašināšanai Rīgā un tās tuvumā 2022. gadā bija 14,5 miljoni EUR, tādējādi kompānijai kļūstot par vienu no vadošajiem attīstītājiem pašmāju nozarē, kuri saredz potenciālu vietējo acīs salīdzinoši nepopulārās apkaimēs.

“Tekstiliana“ kā Torņakalna jaunā oāze

Lai gan Torņakalns nekad nav saistījies ar Rīgas apkaimi, kur koncentrēts daudzveidīgs mājokļu piedāvājums, tuvākajā nākotnē tas varētu mainīties, jo visaktīvākais Estera darbs šobrīd notiek pie projekta “Tekstiliana“, kas priekš industriālās apkaimes būs grandiozs jaunums. Tekstilianas attīstība tika uzsākta

2022. gada rudenī un pašlaik aktīvi turpinās būvniecības process, projekta pirmās kārtas pabeigšanu un nodošanu ekspluatācijā prognozējot 2023. gada nogalē. Divos posmos plānots attīstīt kopumā 150 jaunus vidējā tirgus dzīvokļus. Topošās ēkas nākotnē veidos mūsdienu prasībām atbilstošu un dzīvošanai ērtu dzīvokļu māju kompleksu, ar sakārtotu vidi iekšpagalma teritorijā un vienotas kopienas sajūtu. Pirmajā 5 stāvu ēkā ar A+ klases energoefektivitāti būs pieejami kopumā 64 (1 – 5 istabu) dzīvokļi. Projektā būs liela dzīvokļu plānojumu daudzveidība, ar panorāmas logiem, terasēm pirmā stāva dzīvokļiem, balkoniem un jumta dārziem penthouse dzīvokļiem (5,7 m2 – 60 m2).

“Tekstiliana“ mājokļus raksturo pārdomāti plānojumi, iespēja funkcionāli un ergonomiski izvietot mēbeles, augstvērtīgi un ilgtspējīgi apdares materiāli un kvalitatīva santehnika. Tāpat īpaša uzmanība tiek pievērsta kāpņu telpām – tās ir dizainiski veidotas un slēdzamas. Iedzīvotāju ērtībai katram dzīvoklim uzstādīts domofons un pieejami lifti, kā arī ir iespēja iegādāties autostāvvietas un uzglabāšanas telpas mājas pagrabstāvā. Pazemes stāvā paredzēta iespēja ierīkot privātu transporta līdzekļa uzlādes punktu, kā arī iedzīvotāju lietošanai tiks nodotas virszemes un pazemes velosipēdu novietnes.

Estera pārdošanas vadītāja Inga Ārgale stāsta: “Interese par “Tekstilianu“ ir stabila – cilvēki joprojām meklē jaunu mājvietu, salīdzina tirgus piedāvājumu, izvērtē iespējas. Interese ir par visa veida dzīvokļiem, pārdots arī viens premium penthouse apartaments. Varu piekrist, ka šobrīd ir pircēji, kuri ar gala lēmumu nogaida, bet ne tāpēc, ka gaida cenu samazinājumu. Drīzāk cilvēki vēlas saprast, kas, pieaugot dzīves dārdzībai, šoziem un tālāk notiks ar ģimenes finansēm. Tajā pašā laikā, vairākas rezervācijas ir bijušas no cilvēkiem, kuri nevēlas pazaudēt savu naudu/ uzkrājumus inflācijas ietekmē un vadās pēc principa, ka viens no drošākajiem veidiem, kur ieguldīt, ir tieši nekustamais īpašums. Vēl skaidri redzama tendence ir, ka klienti tiecas pēc efektīva plānojuma un augstas energoefektivitātes mājokļiem. Ja tirgus aktivitāte samazinās jeb palēlinās, tas nenozīmē, ka nekas nenotiek, drīzāk mainās tie pircēju profili, ko pārdevējam sanāk satikt biežāk – mūsdienu klienti ir cilvēki, kas pārzina tirgu, vēlas droši ieguldīt, vai arī, vairs nevēlas pārmaksāt par dzīvošanu neenergoefektīvā mājoklī.“

Kopumā Torņakalns ir vispārējās attīstības priekšā, jo jau tagad redzams, ka notiek “sniega bumbas efekts“ – “Tekstilianas“ iedvesmoti, apkaimē rosību sākuši arī citi attīstītāji, kas nozīmē, ka Tekstiliana projekta ēkas nebūs apkaimes vienīgās jaunās un modernā būves. Vērojot šīs pārmaiņas, var prognozēt, ka šai apkaimei ir visas iespējas kļūt par vietu, kurp nākotnē vērsta Rīgas centra attīstība. Tā, piemēram, Torņakalns var lepoties ar Latvijas Universitātes Akadēmisko centru, kas ir viens no modernākajiem izglītības un zinātnes centriem Eiropā ar Dabas un Zinātņu māju, kā arī notiks citu ar izglītību un zinātni saistītu projektu realizācija. Tā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs piedāvā plašu piedāvājumu klāstu, tādējādi lielu daļu Rīgas kultūras dzīves notikumu pārceļot Daugavas kreisajā krastā. Paredzēta gājēju un velobraucēju tiltu izbūve gan pāri Daugavai, gan Pārdaugavas apkaimē, savienojot vēsturisko pilsētas centru ar Torņakalnu. Līdz ar Rail Baltica projekta realizāciju, Torņakalna stacijas apkaimē plānota pilsētas un starppilsētu sabiedriskā transporta pārsēšanās centra – Torņakalna multimodālā transporta mezgla – izveide. Tuvumā ir arī starptautiskā lidosta Rīga, kūrortpilsēta Jūrmala un attīstītā Pierīga. Savukārt parku labiekārtošanas projekti vērsti uz ārtelpu aktīvās atpūtas un izklaides piekritēju piesaisti (Arkādijas un Uzvaras Parks, Lucavsala). Tāpat par apkaimes sirdi uzskatāms tirgus, kas pulcē nozīmīgu ļaužu plūsmu (Āgenskalna un Kalnciema tirgus attīstība).

“Estera“ aktuālie ir “Tekstiliana“ Torņakalnā, “Mākoņkalns“ Valdlaučos, “Rīgas Sporta Pils“ Centrā, “Dienvidu pakavs“ Pārdaugavā, projekts “Hipokrāta iela“ Mežciemā un dzīvojamais projekts Salaspilī. “Sporta Pils“ ietvaros plānots attīstīt visu bijušās hokeja arēnas teritoriju starp Tērbatas ielu un Krišjāņa Barona ielu, kopumā tirgū iepludinot 800 jaunus vidējā tirgus segmenta dzīvokļus. Projektu plānots attīstīt sešos posmos, sākot ar 2024. gadu, kopējām investīcijām sasniedzot vairāk nekā 100 miljonus EUR. “Mākoņkalna“ attīstība paredz 1 000 jaunu ekonomiskās klases dzīvokļu būvniecību, kas tiks attīstīti vairākos posmos, būvniecības uzsākšana plānota 2023. gadā. “Dienvidu Pakavs 3“ būs pieejami 230 jauni ekonomiskās klases dzīvokļi, kas tiks attīstīti divās kārtās. Savukārt Mežciemā gaidāmi 170 jauni ekonomiskās klases dzīvokļi, bet Salaspilī – 650.

 

City24 09.01.2023

Back to blog