Tekstiliana piedāvā papildu atvērto durvju dienas un saglabā īpašās atlaides
“Tekstiliana” būs gatava jau gada nogalē un klientiem piedāvā īpašu akciju
Sporta pils kvartāla teritoriju attīstīs Estera Development
TOP 10 mājokļu attīstītāji pēc pārdošanas ieņēmumiem
Vai Torņakalns kļūs par jauno Rīgas Centru?
Vērienīgi plāni un darbs pie sen gaidītajiem projektiem – “Estera Development“ vīzija 2023. gadam
  • Mediji

Vai Torņakalns kļūs par jauno Rīgas Centru?

Nekustamā īpašuma nozares pārzinātāji lēš, ka tuvāko gadu laikā Rīgas Centrs pamazām transformēsies par darījumu centru, samazinoties to rīdzinieku skaitam, kuri šo apkaimi izvēlēsies ikdienas dzīvošanai. Tas nozīmē, ka rūdīts rīdzinieks varētu lūkoties uz citām attīstītām apkaimēm, bet nepametot Rīgas robežas.

Vērojot pašreizējo rosību Torņakalnā, var prognozēt, ka šai apkaimei ir visas iespējas kļūt par vietu, kas varētu izgriezt pogas pieprasītajam un jau pārapdzīvotajam Āgenskalnam, pamazām kļūstot par rajonu, kurp nākotnē vērsta Rīgas centra attīstība. Jau tagad šī apkaime ir mājas lielam skaitam mediķu un studentu, un nākotnē pulcinās arvien vairāk ģimeņu, kuras vēlas dzīvot centrālā un attīstītā Rīgas daļā, bet nealkst pēc debesskrāpju torņiem vai jūgendstila pērlēm.

Kas notiek Torņakalnā?

Labu laiku atpakaļ būtu grūti prognozēt, ka Āgenskalns laika gaitā kļūs par vienu no pieprasītākajiem Rīgas rajoniem un pienāks brīdis, ka tas vairs nevarēs nodrošināt nekustamā īpašuma piedāvājumu visiem tur dzīvot gribētājiem. Tieši šādas vēsmas tagad jūtamas Torņakalnā – šobrīd tur notiek vairāku nozīmīgu projektu attīstība dažādās nozarēs.

Tā, piemēram, Torņakalns var lepoties ar Latvijas Universitātes Akadēmiskao centru, kas ir viens no modernākajiem izglītības un zinātnes centriem Eiropā ar Dabas un Zinātņu māju, savukārt 2023. gadā plānota Rakstu mājas atklāšana, kam sekos Tehnoloģiju un Sporta mājas, kā arī notiks citu ar izglītību un zinātni saistītu projektu realizācija. Tā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs piedāvā plašu piedāvājumu klāstu, tādējādi lielu daļu Rīgas kultūras dzīves notikumu pārceļot Daugavas kreisajā krastā.

Paplašinoties izglītības, kultūras un izklaides iespēju piedāvājumam Torņakalnā, paredzēta gājēju un velobraucēju tiltu izbūve gan pāri Daugavai, gan Pārdaugavas apkaimē, tādējādi savienojot vēsturisko pilsētas centru ar topošo jaunās Rīgas centru – Torņakalnu. Līdz ar Rail Baltica projekta realizāciju, Torņakalna stacijas apkaimē plānota pilsētas un starppilsētu sabiedriskā transporta pārsēšanās centra – Torņakalna multimodālā transporta mezgla – izveide. Tuvumā ir arī starptautiskā lidosta Rīga, kūrortpilsēta Jūrmala un attīstītā Pierīga.

Savukārt parku labiekārtošanas projekti vērsti uz ārtelpu aktīvās atpūtas un izklaides piekritēju piesaisti (Arkādijas un Uzvaras Parks, Lucavsala). Tāpat pilsēta nevar būt iedomājama bez tās galvenā akcenta – tirgus (Āgenskalna un Kalnciema tirgus attīstība).

JAUNĀ TORŅAKALNA ATPAZĪŠANAS ZĪME – TEKSTILIANA

Jaunajam Rīgas centram ir jākļūst par vietu, ko meklē īstens pilsētnieks ar jauniem standartiem un vajadzībām, kurš ir nolēmis atstāt tradicionālā Rīgas centra robežas. Tā ir modernā pilsētvide – skrējiens pa pilsētas promenādi, take away kafija, rīta vingrošana tuvējā parkā. Tās ir visas pilsētas centra ērtības – pieejams sabiedriskais transports, izglītības, tirdzniecības, medicīnas, kultūras un izklaides vietas. Tajā pašā laikā, tā ir arī dzīvesvieta, kur ir garantēta vieta privātajai automašīnai un pieejama sava ārtelpa jeb terase, kur droši spēlēties bērniem, kur pavadīt laiku kopā ar draugiem vasaras vakaros. Tā ir stilīga piemājas kafejnīca ar jau pazīstamu pārdevēju, pie kuras pa ceļam uz darbu vai nesteidzīgās svētdienās nobaudīt kafiju un smalkmaizīti. Tā ir iespēja brīvdienās doties uz tirgu pēc svaigas pārtikas, nevis papildināt lielveikalu drūzmu. Tā ir dzīvesvieta, kur kaimiņi kopā svin svētkus un ikdienu, tā ir līdzīgi domājošu cilvēku vide, kur veidot jaunas tradīcijas.

 

Šobrīd Torņakalnā uzsākta dzīvojamā kompleksa Tekstiliana attīstība.

Nekustamā īpašuma attīstītāja “Estera Development“ projekts tiks realizēts 3 kārtās un topošās ēkas nākotnē veidos jaunu, mūsdienu prasībām atbilstošu un dzīvošanai ērtu dzīvokļu māju kompleksu, ar sakārtotu vidi iekšpagalma teritorijā. Tiks izveidots drošs privātais iekšpagalms ar apzaļumotu teritoriju un iekoptu zālāju, dekoratīviem lapu, skuju krūmiem un kokiem, bruģētiem, apgaismotiem iekšpagalma celiņiem un atpūtas vietām ar soliņiem. Mājokļiem būs privātās terases – atdalītas no publiskās zonas ar krāšņiem stādījumiem, kā arī drošs, ergonomisks un attīstību veicinošs bērnu rotaļu laukums.

Jau pavasarī tiks uzsākta projekta pirmās kārtas būvniecība – pirmajā 5 stāvu ēkā ar A+ klases energoefektivitāti būs pieejami kopumā 64 (1 – 5 istabu) dzīvokļi. Ēku plānots nodot ekspluatācijā 2023.gadā. Projektā būs pieejama liela dzīvokļu plānojumu daudzveidība, ar panorāmas logiem, terasēm pirmā stāva dzīvokļiem, balkoniem un jumta dārziem penthousedzīvokļiem (5,7 m2 – 60 m2). TEKSTILIANA mājokļus raksturo pārdomāti plānojumi, iespēja funkcionāli un ergonomiski izvietot mēbeles, augstvērtīgi un ilgtspējīgi apdares materiāli un kvalitatīva santehnika. Viena no priekšrocībām šajos dzīvokļos būs iespēja komplektēt apdari un interjeru pēc savas gaumes, kombinējot parketa toni ar durvju krāsu, pieskaņojot katrai gaumei atbilstošu atmosfēru vannas istabās.

Tāpat īpaša uzmanība tiek pievērsta kāpņu telpām – tās ir dizainiski veidotas un slēdzamas. Iedzīvotāju ērtībai katram dzīvoklim uzstādīts domofons un pieejami lifti, kā arī ir iespēja iegādāties autostāvvietas un uzglabāšanas telpas mājas pagrabstāvā. Pazemes stāvā paredzēta iespēja ierīkot privātu transporta līdzekļa uzlādes punktu, kā arī iedzīvotāju lietošanai tiks nodotas virszemes un pazemes velosipēdu novietnes.

 

City24 05.01.2022

Back to blog