Sporta pils teritorijas attīstībā plāno investēt 100 miljonus eiro
“Tekstiliana” ir nodota ekspluatācijā un aicina uz klientu dienu
Tekstiliana piedāvā papildu atvērto durvju dienas un saglabā īpašās atlaides
“Tekstiliana” būs gatava jau gada nogalē un klientiem piedāvā īpašu akciju
Sporta pils kvartāla teritoriju attīstīs Estera Development
TOP 10 mājokļu attīstītāji pēc pārdošanas ieņēmumiem
Vai Torņakalns kļūs par jauno Rīgas Centru?
Vērienīgi plāni un darbs pie sen gaidītajiem projektiem – “Estera Development“ vīzija 2023. gadam

Sporta pils teritorijas attīstībā plāno investēt 100 miljonus eiro

Sporta Pils teritorijas attīstītājs SIA “Estera Development” ir izsludinājis būvniecības konkursu jauna dzīvojamā kvartāla “Tērbatas dārzs” pirmajai 152 dzīvokļu mājai.

 

Savukārt 2024.gada jūnijā tiks izsludināts arhitektūras konkurss nākamajām būvniecības kārtām. Noslēdzoties visam attīstības procesam, investējot vairāk nekā 100 miljonus eiro, Sporta Pils teritorija kļūs par jaunu dzīvojamo kvartālu ar kopumā 800 vidējā tirgus segmenta dzīvokļiem, kas izvietoti sešās septiņu stāvu daudzdzīvokļu mājās.

“Estera Development” uzdevums būs attīstīt jaunu pilsētas kvartālu, vienlīdz augstu respektējot vēsturi, jo bijušais Sporta Pils rajons ir viena no pēdējām lielajām un brīvajām teritorijām, ko atļauts attīstīt UNESCO uzraudzītajā Rīgas vēsturiskajā centrā. Netiks aizmirsta arī ideja par pilsētdārziņiem – visa kvartāla attīstība ir balstīta uz unikālu zaļo iekšpagalmu koncepciju, ko izstrādājuši “Labie Koki” apzaļumošanas speciālisti, dzīvojamā projekta ietvaros sniedzot iedzīvotājiem iespēju nodarboties ar nelieliem dārzniecības hobijiem tieši pie viņu mājām. Lai šādi plāni varētu īstenoties, tiks ieviesti arī ilgtspējīgi ar lietus ūdens saistīti risinājumi, kas savāc un izmanto lietus ūdeni iekšpagalma apūdeņošanai.

“Tērbatas dārzs” dzīvokļi taps sadarbība ar Igaunijas un Latvijas arhitektiem – Kadarik&Tüür un Mark Arhitekti. Tie būs A+ klases energoefektīvi un ilgtspējīgi īpašumi. Visos mājokļos tiks integrēti viedās mājas risinājumi, ar kuru palīdzību, izmantojot savu viedtālruni, īpašnieki varēs pārvaldīt un pielāgot mājās esošos apkures, ventilācijas, elektrības un citu sistēmu iestatījumus.

Ņemot vērā, ka attīstāmais īpašums sastāv no sešiem zemes gabaliem starp Tērbatas, Krišjāņa Barona, Lielgabalu un Artilērijas ielām, “Tērbatas dārzs” būs ne tikai jaunas dzīvokļu mājas. Kvartāla ēku 1. stāvu piepildīs komerctelpu piedāvājums – liels pārtikas preču veikals, kafejnīcas, restorāni, skaistumkopšanas saloni un citi pakalpojumi.

Ülo Adamsons, “Estera Development” līdzdibinātājs un izpilddirektors: “Novērtējam, ka tieši “Estera Development” ir iespēja attīstīt šo zemesgabalu un veidot tur modernu dzīvojamo fondu, kas vienlaicīgi piedāvās īstenot unikālu zaļās pilsētas dzīves konceptu. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem nebūs jāizvēlas starp dabas klātbūtni un dzīvi pilsētā.”

“Tērbatas dārzs” pirmās mājas būvniecību plānots uzsākt 2024.gada otrajā pusē un pirmie iedzīvotāji jauno dzīvokļu atslēgas vārētu saņemt, sākot ar 2026.gadu. Visa projekta attīstība plānota sešus līdz astoņu gadu laikā.

Projekta īstenotājs SIA “Estera Development” ir Latvijas nekustamā īpašuma attīstītājs ar Igaunijas kapitālu. “Estera Development” Rīgas tirgū darbojas kopš 2016.gada un šajā laika posmā uzbūvēti 500 dzīvokļi. Līdz šim kompānija Latvijā realizējusi tādus jaunos projektus kā nupat pabeigtais premium projekts “Tekstiliana” Torņakalnā, kā arī “Tuvidi” Baložos un “Liepziedi” Mīlgrāvī. Pēdējos gados kompānija uzkrājusi zemes īpašumu fondu Rīgā un tās apkārtnē, kas ļaus nākotnē uzbūvēt vairāk nekā 3200 jaunu dzīvokļu.

db.lv 03.06.2024

Back to blog